Ημερήσια Εκδρομή στη Θεσσαλονίκη PDF Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 29 Φεβρουάριος 2012 10:49

Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Το Μουσικό Γυμνάσιο-Λύκειο Πτολεμαΐδας αποφάσισε (Πράξη 34η /29-2-2012 του Σ.Δ.) εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών του Σχολείου την Τετάρτη 21 Μαρτίου 2012 στη Θεσ/νικη,  προκειμένου να παρακολουθήσουν θεατρική παράσταση του ΚΘΒΕ και την πρόβα της ορχήστρας του Πανεπιστημίου, στα πλαίσια των Προγραμμάτων Πολιτιστικών Δραστηριοτήτων που εκπονούνται στο Σχολείο (υπ? αριθμ. 6894/12-12-20011 έγκριση της Γνωμοδοτικής Επιτροπής Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ.Δ.Ε. Κοζάνης). Η μετακίνηση θα γίνει  με τουριστικά λεωφορεία ή ΚΤΕΛ κατά τα προβλεπόμενα στο α΄ 14 της ΥΑ 129287/Γ2 . Για το λόγο αυτό:
Καλούνται τα Τουριστικά Γραφεία ή ΚΤΕΛ που ενδιαφέρονται, να καταθέσουν ως την Τετάρτη 7/3/2012 ΚΛΕΙΣΤΕΣ  τις προσφορές τους στο Σχολείο μαζί με υπεύθυνη δήλωση ότι «διαθέτουν ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ», λαμβάνοντας υπόψη τα εξής:
-    Ημερομηνία μετακίνησης: Τετάρτη 21 Μαρτίου 2012.
-    Προορισμός: Θεσ/νικη,
-    Πρόγραμμα εκδρομής (συνοπτικά): Αναχώρηση από την Πτολεμαΐδα (8:00) ? Άφιξη στην Θεσ/νικη,  ? Παρακολούθηση θεατρικής παράστασης του ΚΘΒΕ στη Μονή Λαζαριστών ? Μετακίνηση για φαγητό ? Επιστροφή στο κέντρο της πόλης (εκκλησία Αγ. Δημητρίου, Παν/μιο) ? Επιστροφή στην Πτολεμαΐδα (20:00).
-    Προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων: μαθητές: 115, καθηγητές: 10
-    Από το Τουριστικό γραφείο ή ΚΤΕΛ  που θα αναλάβει την μετακίνηση ζητείται:
Α. Υποχρεωτική Ασφάλιση Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης (αριθμός ασφαλιστηρίου συμβολαίου).
Β.     Συνολικό κόστος εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
Γ.     [Προαιρετική ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθενείας και συνολικό κόστος εκδρομής, όπως θα διαμορφωθεί στην περίπτωση αυτή].

Από τη Δ/νση του Μουσικού Σχολείου Πτολ/δας

Η Δ/ντρια